Zapchana toaleta – jak sobie z nią poradzić
Hydraulik Wrocław

Zadzwonić do hydraulika? Oczywiście, że zawsze możesz. Pytanie tylko, czy rzeczywiście jest taka potrzeba i czy dla Ciebie nie będzie lepszym rozwiązaniem, przepchać ją samodzielnie. Podpowiadamy jak to zrobić, naprawdę niewielkim kosztem np.: jak odetkać toaletę butelka?

Zatkana toaleta – niehigieniczny problem

Zatkana toaleta to niewątpliwie poważny problem natury higienicznej. Nie tylko czuć go niemal w całym domu, ale też nie można komfortowo załatwić swoich potrzeb. Dlatego też warto wiedzieć, co zrobić, gdy nagle widzimy, że woda w toalecie zaczyna spływać powoli lub po prostu nagle stanęła w miejscu.

Poczciwy przepychacz – jak odetkać toaletę.

To proste narzędzie wielu z nas ma w swoich domach. Kosztuje niewiele, a potrafi naprawdę wiele zdziałać. W tym odetkać zapchany kibel. I, co bardzo ważne, jego użycie jest naprawdę proste. Wystarczy przyłożyć gumowy kielich do otworu odpływowego i docisnąć na tyle mocno, by guma się przyssała i wytworzyła podciśnienie. Następnie, trzymając za uchwyt, należy wykonać kilka ruchów pompujących. A co jeśli nie masz w domu przepychacza a do sklepu Ci nie po drodze?

Jak odetkać kibel butelką

Możesz wykonać prowizoryczny, ale bardzo skuteczny przepychacz z butelki po wodzie mineralnej czyli sposób na odetkanie toalety butelka. Wystarczy odciąć dolną część i ponacinać plastik na głębokość około 3 cm. Zakręconą nakrętką górę należy ująć w dłoń a ponacinaną część butelki usadowić w odpływie, a następnie energicznie poruszać butelką góra, dół. Dzięki butelce zapchana toaleta powinna się odetkać.

Sprawdź również innych nasz artykuł: Jak przepchać sedes? – sprawdź nasze sposoby

Co, jeśli się nie uda udrożnić zapchanej toalety?

Jeśli przepychacz nie pomógł i nadal zastanawiasz się jak odetkać kibel, to polecamy wykorzystać spiralę. I tu znów, możesz kupić ją w sklepie, bądź wykonać jej prowizoryczną wersję w domu. Ta ze sklepu pozwoli Ci wykonać bardziej „dogłębne” czyszczenie kanalizacji. Wystarczy, że drut umieścisz w odpływie i za pomocą korby wprowadzisz go w głąb kanalizacji. To pozwoli Ci na przepchanie znacznej długości instalacji. Metoda domowa polega natomiast na wykonaniu spirali samodzielnie, na przykład z metalowego wieszaka (oczywiście metal musi być na tyle giętki, by można było swobodnie wprowadzić go do odpływu. Wieszak należy rozprostować, a na końcu, który będzie wpuszczony w odpływ zagiąć tak, by miał większą powierzchnię co przepchania.

Udrażnianie zapchanej toalety za pomocą środków chemicznych

Udrażnianie kanalizacji można wykonać również za pomocą odpowiednich środków chemicznych. Po ten sposób należy jednak sięgnąć, dopiero gdy pozostałe zawiodły. Zawsze też trzeba pamiętać, żeby środek umieścić w odpływie jedynie wtedy, gdy nad nim nie stoi już woda. Jeśli nie spłynęła, należy ją wybrać i dopiero wtedy wsypać środek na bazie wodorotlenku sodu. Gdy wsypiemy go na dużą ilość stojącej wody, po pierwsze może nie zadziałać, a po drugie, może nas ochlapać i poparzyć, gdy nagle zacznie zachodzić reakcja z wodą.

Jeżeli nie boisz się tego typu prac, spokojnie możesz wykonać je samodzielnie. Pamiętaj tylko o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, czyli głównie rękawiczkach i odpowiednim stroju. A jeśli metody te nie pomagają, wtedy zadzwoń po fachowca np: Hydraulik Poznań

TOP porady

Cieknący kaloryfer – sprawdź jak temu zaradzić
Dodane: 05 października 2021


Jak naprawić cieknącą spłuczkę do WC?
Dodane: 18 września 2021


Jak odetkać zlew – domowe sposoby
Dodane: 24 sierpnia 2016


Jak zapobiegać niedrożności kanalizacji?
Dodane: 15 października 2016


Zatkany zlew w kuchni – podpowiadamy, jak go samemu odetkać
Dodane: 18 kwietnia 2016


Pompa CO nie działa – sprawdź, jak naprawić usterkę
Dodane: 20 września 2021


Hydraulik Gdynia
Dodane: 25 maja 2018


Hydraulik Gdańsk
Dodane: 25 maja 2018


Hydraulik Chorzów
Dodane: 23 maja 2018


Hydraulik Bytom
Dodane: 23 maja 2018


Hydraulik Białystok
Dodane: 23 maja 2018